ukrakvabud@i.ua

Кладка плитки


Косметичний ремонт включає в себе цілий комплекс послуг: і циклювання полови, та заміну дверей, і укладання плитки . Всі вони вимагають грамотного професійного підходу. Однак плиткові роботи - одна з найбільш складних різновидів обробки приміщення. Найменші неточності, перекоси або помилки здатні зіпсувати враження від самого стильного і красивого інтер'єру, а їх виправлення призведе до додаткових фінансових витрат. Ось чому плиткові роботи вимагають виконання виключно висококваліфікованими фахівцями, що володіють достатнім досвідом, знаннями та навичками.

Розцінка на укладання плитки

Найменування робіт Од. вим Ціна, грн
1 Укладання плитки м кв від 120
2 Укладання плитки під 45 градусів м кв від 150
3 Укладання мозаїки м кв від 200
4 Укладання дизайнерської плитки м кв від 200
5 Вирівнювання підлоги м кв 50
6 Грунтівка підлоги м кв 7
7 Отвір під сантехприлади шт 30

 

Як правило, укладання плитки на підлогу і стіни здійснюється на кухні, у ванній кімнаті або в туалеті. Оскільки в таких приміщеннях рівень вологості завжди підвищений, то необхідно провести попередню підготовку стін і підлоги. Крім демонтажу старого покриття і вирівнювання поверхні, обов'язково проводиться обробка спеціальними протигрибковими складами, а клей для плитки використовується вологостійкий. Шви між плитками повинні бути ідеально рівними, визначеної ширини, від 1 до 5 мм. Ще одним показником якості є абсолютне дотримання малюнка.

Наша команда фахівців дотримується найвищих стандартів у своїй роботі і гарантує тільки якісний результат!

Ми розробимо для вас попередній ескіз, розрахувавши точну кількість плитки (що заощадить не тільки ваші фінансові кошти, але й час на покупку додаткового матеріалу). Перед початком плиткових робіт в обов'язковому порядку ми ретельно переглядаємо і перевіряємо продукцію - всі матеріали повинні бути одного тону і малюнка, також потрібно проконтролювати, щоб не було браку і бою. Також продумуємо і враховуємо заздалегідь розташування висновків труб водопостачання і каналізації, вентиляційних каналів і навіть дрібниць на кшталт гачків для рушників.

Наша команда фахівців багато років працює в цій сфері, і ми знаємо, які труднощі можуть виникнути при роботі з плиткою і, що найголовніше - як з ними впоратися.

Замовляючи ремонт під ключ, ви можете бути впевнені в якісному виконанні кожного етапу, і особливо таких складних робіт, як укладання плитки.

Все про плитці: способи укладання, види, дизайн.

Сучасні напрямки дизайну, мають тенденцію до зручності і практичності, причому не залежно від приміщень, будь то житлові квартири або офісні приміщення. Причому, ці тенденції відносяться не тільки до процесу обробки приміщень, коли проводяться ремонтні роботи, але і до подальшої експлуатації всіх будівельних матеріалів. Крім того, не найостанніше місце займає естетична частина дизайну, якої не проігноруєш.

Найбільш оптимальною комбінацією зручності і практичності, а так само естетичності і догляді, є сучасна керамічна плитка, яку можна використовувати для обробки різних приміщень. Міцна і зносостійка, вона, сьогодні, абсолютно достойно, займає лідируюче місце серед інших покриттів, до того ж вона є чудовим декоративним матеріалом в приміщеннях, де присутні досить екстремальні умови перебування. До таких приміщень належать ванні кімнати, басейни, кухні, лазні, санвузли і т.д.

Керамічна плитка є дуже поширеним обробним матеріалом, який можна використовувати при ремонті квартир і приміщень будь-якого призначення. Величезна кількість видів і типів плитки, яке присутнє на сучасному ринку будівельних матеріалів, може стати причиною її, не зовсім правильного, вибору. Потрібно знати якими основними властивостями вона володіє, і які види плитки бувають.

Трохи з історії цього обробного матеріалу

Мабуть, немає на Землі оздоблювального матеріалу, який мав би таку древню історію використання, як керамічна плитка, і налічує ця історія не одне тисячоліття. Перші її зразки, нагадували скоріше мозаїку, яка виконувалася в рамках одного виробу, і, цілком природно, що вона дуже сильно відрізнялися від того, як цей матеріал для обробки виглядає в наш час.

За досить тривалий еволюційний період, вона пройшла шлях від звичайних глазурованих цеглин до витонченого і довговічного оздоблювального матеріалу, яким є сучасний керамічний граніт, який відрізняють виняткові декоративні характеристики. За п'ять тисячоліть свого існування вона перетворилася з чудесного і популярного оздоблювального матеріалу, практично, в незамінний елемент декору сучасного приміщення. Незважаючи на багатий вибір оздоблювальних матеріалів, мало який з них може зрівняється з нею по надійності, декоративності, універсальності і довговічності. Сучасну керамічну плитку відрізняє, крім декоративності, її стійкість до впливу високих температур і відкритого вогню, а так само гігієнічність і міцність.

Яких видів буває керамічна плитка. Способи її виробництва

Глина, польовий шпат і кварцовий пісок ось основні складові будь керамічної плитки. Всі ці інгредієнти змішують в певних пропорціях, далі, за допомогою пресування або екструзії, її формують і обпалюють при дуже високій температурі від 900 до 1200 градусів, все залежить складу, який використовується.

Але, як і багато років тому, основним показником відмінної якості керамічної плитки є її ідеально рівна поверхня, геометричні параметри, правильна форма, ну і відсутність всіляких вад на лицьовій поверхні. Звичайно, її якість, практично, виключає потребу в її сортуванні перед укладанням, але вироби однієї партії все-таки можуть відрізнятися, як за розмірами, так і за тональністю.

За особливостями технології і способу виробництва керамічну плитку можна розділити на такі види: монокоттура; бикоттура; керамічний граніт.

Бикоттура ця керамічна плитка, що має як глянсову, так і матову поверхню, виготовляється вона за технологією подвійного випалу. Основним складовим компонентом для неї служить червона глина. Надають їй форму методом пресування, а потім обпалюють. Виходить основа, на яку наноситься шар кольорової глазурі, а потім повторно обпалюють. Бикоттура це тендітна і тонка плитка, яка використовується, в основному, для того, щоб додати стінам високу декоративність. Найпоширенішими і відомими її видами є фаянс, майоліка, коттофорте, котто і клінкер. Майоліка має кольорову основу з округлими формами, покриту прозорою або непрозорою глазур'ю, саме на неї наноситься мальовничий рисунок. Це дуже декоративний і міцний матеріал, що має пористу структуру, що обмежує її використання при ремонті квартир. Основу коттофорте становить суміш, що містить кілька видів глин, отримують її за допомогою технології подвійного випалу. Вона має щільну структуру і високу міцність. Завдяки цьому, коттофорте можна використовувати, не тільки для оздоблення стін, але і для обробки поверхні підлог.

Фаянс містить каолінові глини і органічні домішки. Для того, щоб отримати необхідні декоративні характеристики, поверхня фаянсу покривають глазур'ю, прозорою або непрозорою. Фаянсовий плитку відрізняють висока декоративність і міцність, що дає можливість оформляти нею не тільки стіни, але і підлоги. Клінкер має щільну структуру, це неглазурована плитка, до її складу входять шамот, неоднорідні глини і речовини, що полегшують плавлення. Форму такої плитці надають методом екструзії, після чого, при високих температурах, її піддають випалу. У результаті виходить плитка високої міцності і щільної структури, тому вона знайшла широке застосування при виконанні внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт. Вона стійка до стирання, не піддається впливу хімічних засобів різного походження, легко переносить перепади температур. Котто, складається з високопористого матеріалу, має природний колір глини. Для того, щоб надати плитці певні декоративні характеристики, її поверхня обробляється металевими щітками, потім шліфується або полірується. Її часто використовують для оформлення фасадів будівель, а так само для облицювання стін і підлоги.

Монокоттура ця керамічна плитка, виходить методом одинарного випалу. При такому методі, термічній обробці піддається і основа плитки, і нанесена на неї глазур. Дана технологія, первинний випал замінює процесом сушіння, після чого наноситься шар глазурі, а потім готовий виріб поміщається в піч. Така технологія дає можливість отримувати товсту плитку з щільною структурою, яку відрізняють висока міцність. У процесі випалу, готові вироби, піддаються підвищеної усадки, в результаті чого розміри можуть не відповідати, а це означає, що виникає необхідність у проведенні їх калібрування, для того щоб сформувати партію плитки, яка мала б однакові геометричні параметри.

Керамічний граніт або керамограніт, це верх досконалості керамічної плитки, це останнє досягнення в будівельній науці на сьогоднішній день. Вона володіє абсолютно унікальними експлуатаційними властивостями. Це плитка не має емалі, вона піддається випалу один раз, а декоративність і її властивості визначаються технологічним процесом її виробництва, а так само властивостями матеріалів, які беруть участь у її використанні.

Для її виробництва використовуються суміші, які складаються зі світлих глин, мінеральних пігментів, а також польового шпату або кварцового піску, всі разом забезпечує їх спікання. Обпалюють таку плитку при високих температурах від 1100 - 1250 градусів, чим забезпечується надійне спікання всіх інгредієнтів суміші. Така технологія дозволяє отримати плитку з щільною структурою, яка відрізняється незвичайною твердістю, стійкістю до різних ударів, міцністю на стирання і вигин, а також стійкістю до великих перепадів температур.

Виробничий процес керамічного граніту, практично, повністю імітує умови, в яких відбувається народження натурального каменю, але штучний побратим набагато перевершує свого натурального родича не тільки за вартістю і за вологопоглинання, а й по великій кількості відтінків і колірних рішень.

Такий плиткою облицьовуються фасади житлових і адміністративних будівель, нею виробляють обробку підлог у приміщеннях, де присутня постійний активний людський потік, а також підлоги в промислових приміщеннях, що експлуатуються при істотних механічних навантаженнях. Вона прекрасно відчуває себе в декорі найрізноманітніших предметів інтер'єру, таких як стільниця або декоративні свічники.

Технологія укладання керамічної плитки

Слід зазначити, що разом зі змінами якості керамічної плитки, серйозним змінам піддалася і технологія її укладання. Мабуть, найбільше змінилися матеріали, які забезпечують зчеплення поверхні основи з плиткою. Раніше таким матеріалом був тільки цементно - піщаний розчин, він не відрізнявся особливою міцністю і надійністю, зараз, на щастя, це залишилося в минулому. Сьогодні матеріали для укладання плитки, напевно, досягли своєї досконалості, це спеціалізовані суміші та клеї, які дозволяють домогтися не тільки високої якості виконаних робіт, але й забезпечують поверхням високу міцність, тривалі терміни експлуатації і надійність.

Ці матеріали мають цементно-полімерну основу. Для того, щоб суміші були пластичними і володіли великою довговічністю, в них додають спеціальні епоксидні або дисперсійно-акрилові присадки. Для приміщень, які мають підвищену вологість, потрібні інші суміші, в їх основі лежить епоксидна смола.

Усі суміші виготовляються у вигляді мастик, які вже готові до використання, або у вигляді сухого порошку. Сухі суміші розбавляються водою, відповідно до інструкції, хоча, консистенцію можна міняти, тоді можна впливати і на такий його показник, як стійкість.

Вибір сумішей, пропонований сучасним ринком будматеріалів, величезний, він дозволяє використовувати керамічну плитку для оздоблення абсолютно різних поверхонь. Підставами, для її укладання, у наш час, можуть бути абсолютно будь-які поверхні, плити гіпсокартону, пофарбовані підлоги і стіни, пластикові панелі, та все, що завгодно. Саме надійне і еластичне з'єднання основи поверхні з плиткою вдається досягти за допомогою спеціального клею, який тонким шаром наноситься на попередньо вирівняну поверхню.

Чимало приємних змін і у спеціальних сумішей, що використовуються для затирання швів. Сьогодні такі суміші мають високу герметизацією, але крім цього вони ще дуже пластичні, що дозволяє забезпечити надійний захист при підвищенні температури і від проникнення води.

Клейові розчини дозволили удосконалити технологію процесу укладання плитки і значно скоротити час, необхідний для ремонту квартир. Для виконання укладання плитки на вертикальній поверхні, за допомогою такого розчину, не потрібно використовувати спеціальну підтримуючу рейку. Правильність укладання можна забезпечити за допомогою розмітки, нанесеної на поверхню.

Сучасні клейові суміші ще називають гідравлічно-зміцнюємо складами для того, щоб укладати можна було тонким шаром. Ці розчини, якщо нанести їх строго горизонтально, можуть чудово захистити від попадання води під плитку.

Але, якщо використовуються розчини для укладання плитки, необхідно пам'ятати про такий важливий параметр, як «час облицювання», коли воно закінчиться, на поверхні розчину сформується тонка плівка, яка перешкоджатиме схоплюванню розчину з плиткою. Щоб цього не сталося, найкраще вжити новий шар розчину, а старий, за допомогою спеціального скребка, потрібно видалити.


Технологія укладання плитки включає в себе дві базових операції. Перша полягає в нанесенні, за допомогою гладкої кельми, первинного шару клею, а друга полягає в тому, щоб нанести другий, контрольний шар, який обов'язково повинен бути шорстким, досягти цього можна за допомогою шпателя, який має зуби, прямокутної форми.

Правда і в технології укладання плитки є свої особливості і тонкощі, вони стосуються підготовки розчину, для того, щоб змочені розчином дати можливість «дозріти», його, після додавання води, потрібно витримати протягом 5 - 9 хвилин, і тільки потім проводити заміс.

Сучасні клейові розчини мають тенденцію до швидкого застиганню. Кожен розчин має час, протягом якого, його необхідно використовувати. Ці показники часу обов'язково вказуються виробником на упаковці, це дуже важливий показник і він потребує особливої уваги при покупці.

Процес виконання опоряджувальних робіт, при використанні керамічної плитки, набагато був спрощений, коли у продажу з'явилися спеціальні пластикові хрестики, вони мають різну товщину для облицювання стін і підлоги, що дає можливість отримувати ідеально рівні і шви.

Сучасний ринок будматеріалів пропонує величезну кількість допоміжних пристосувань та інструментів, які дозволяють істотно спростити проведення оздоблювальних робіт, вироблених з використанням керамічної плитки, а головне, вони допомагають добитися їх найвищої якості.

Модні тенденції в дизайні плитки.

Однією з найпопулярніших сучасних тенденцій керамічної моди є повна імітація природних матеріалів. Залишаючись, по своїй суті, все тієї ж керамічною плиткою і володіючи всіма своїми достоїнствами, вона дає можливість для реалізації найсміливіших дизайнерських фантазій, при цьому всі технічні характеристики в процесі експлуатації залишаються колишніми.

Наприклад, дуже ефектним рішенням для приміщень офісів, представницьких залів і холів є плитка, яка імітує натуральну шкіру. При правильному підборі текстури та кольору можна перетворити будь-яке приміщення, наситити його розкішшю і м'якістю. Сьогодні ринок пропонує плитку "під шкіру", яка має гладку поверхню, є варіанти, що імітують шкіру крокодила або змії, а так само імітація шкіри зі шматочків.

Для мінімалізму, а також для саун, лазень і ванних кімнат доречна буде керамічна плитка під пробку, бамбук або дерево. Причому, вартість такої плитки буде значно нижче вартості самих натуральних матеріалів, що, погодьтеся, не маловажно, при цьому вона набагато практичніше, за нею легше доглядати, вона більш зносостійка.

Ремонт квартир в стилі хай-тек чудово прикрасить керамічна плитка, що імітує деякі види металу, наприклад, бронзу, алюміній або срібло, які в природному вигляді використовувати не реально.

Керамічна має високі протипожежні характеристики, вона екологічно безпечна, не викликає.