ukrakvabud@i.ua

Поклейка шпалер

Поклейка шпалер - клеїмо правильно

Щоб полегшити процес клеєння шпалер, рекомендується застосування наступних інструментів і підручних матеріалів:

  • Шпалерний стіл;
  • Ванночки і валики;
  • Шпалерні ножиці та ножі подвійного різу;
  • Гумовий шпатель з жорсткої гуми.

Розцінки на роботи:

Найменування робіт Од. вим Ціна, грн
1 Косметичний Ремонт Квартири м кв від 500
2 Капітальний Ремонт Квартири м кв від 800
3 Дизайнерський ремонт м кв від 1200
4 Поклейка шпалер м кв 35
5 Грунтовка м кв 7
6 Поклейка склополотна м кв 60
7 Шпаклівка м кв 40
8 Штукатурка м кв 60

Приготування клейового складу

На кожній упаковці з шпалерним клеєм міститься докладна інструкція, яку слід дотримуватися. Однак, вам не завадить кілька порад. Приміром, дуже важливий параметр це в'язкість клею - якщо ви клеїте легкі шпалери, то клей може бути більш рідкий, а для флізелінових шпалер клейовий розчин повинен бути дуже густим.


 

Розкрій шпалер

Шпалери кладуться лицьовою стороною на стіл або підлогу, розрізаються на полотна, при цьому довжина полотна буде дорівнює висоті стіни плюс напуск (10 см).

Важливо враховувати малюнок шпалер - якщо на них знаходиться великий візерунок, його не можна обрізати у верхній частині полотна. При поклейке шпалер з прямокутним візерунком потрібно стежити, щоб він розподілявся уздовж стіни рівномірно, також потрібно уважно стежити за суміщенням візерунка на стиках полотен. Для цього найкраще з'єднати два аркуші разом, поєднавши малюнок. У нелегкій справі поклейки шпалер може допомогти інструкція від виробника на упаковці, яка показує висоту малюнка.

Нанесення клейового розчину

Шпалери кладуться на стіл або чисту підлогу «обличчям» вниз, потім на тильну сторону, починаючи з центру, наноситься клей. Дуже важливо наносити рівномірний шар, розрівнюючи клей за допомогою шпателя. Коли клей нанесений, подверніте шпалери - на дві третини зверху и на одну треть снизу, так, щоб на згинах не 
було заломів, и залиште шпалери полежати на кілька хвилин.

Деякі шпалери не вимагають попереднього змазування клеєм - про це ви зможете дізнатися з інструкції.

Перед поклейка нанесіть на стіну вертикальну контрольну лінію, за допомогою схилу. Потім розгорніть шпалери акуратно, щоб не порвати, піднесіть до стіни, розташуйте їх вертикально, притисніть і розгладжуйте, позбавляючись від бульбашок.

Тонкі паперові шпалери клеять внахлест, а починати необхідно завжди від вікна до дверей, при цьому стики шпалер будуть непомітні. Важкі шпалери з вінілу або флізеліну можна наклеювати встик.

Дуже уважно клейте шпалери на кути - НЕ наклеюйте ціле полотно, розріжте його в місці прилягання до кута, з приспускаючи в один сантиметр, потім прикладіть решту з іншого боку, поєднавши малюнок. Щоб шви між полотнами краще з'єднувалися, використовуйте валик конічної форми.

Деякі складнощі викликає поклейка шпалер біля розеток і вимикачів. Головне - спочатку їх потрібно обов'язково знеструмити, а потім заклеїти листом шпалер. Коли цей етап виконаний, шпалери на розетках і вимикачах розрізають, відгинають і акуратно очищают от обоев і клею. Коли шпалери повністю висохли, їх потрібно вирізати за формою розетки або вимикача, встановити захисні панелі.

Щоб обклеїти дверний отвір, потрібно наклеїти шпалери, обрізати зайве з одного боку, наклеїти лист шпалер над дверима і вже після цього приклеювати цілий лист шпалер з іншого боку, залишивши приспускаючи для рами. При обклеювання дверних прорізів, також як і вікон і плінтусів, треба з'єднувати встик.

Коли поклейка шпалер закінчена, потрібно ретельно стежити щоб у кімнаті не було протягів, різких перепадів температур, інакше ви можете отримати некрасиві стики, зіпсований зовнішній вигляд стін.