ukrakvabud@i.ua

Котли опалення


Затишок вашого будинку, перш за все, залежить від тепла. Комфортна температура вашого будинку сприяє як приємному відпочинку, так і робочій обстановці. Власники котедж, заміських будинків або дач намагаються оснастити такою системою опалення, щоб в холодну або сиру погоду в домі завжди було тепло і затишно. Останнім часом нестабільна подача тепла, на жаль, стала звичайною практикою і в багатоповерхових будинках. Тому багато власників квартир у багатоповерхівках нерідко відмовляються від централізованої системи опалення та вибирають, наприклад, котли електричні або газові котли.

Опалювальні котли забезпечують індивідуальну систему опалення. Тепер ви можете самостійно встановлювати комфортну температуру у вашому домі.

Що собою являє опалювальний котел? Котел є теплообмінником, де згоряє паливо, енергія згоряння нагріває воду або антифриз (теплоносій), який циркулює по трубах опалювальної системи. Теплоносій рухається по трубах опалювальної системи за допомогою циркуляційного насоса (система з примусовою циркуляцією) або природним шляхом (природна циркуляція), віддаючи тепло вашому дому через спеціальні опалювальні прилади. Залежно від споживаного палива (газ, електрика, дизельне паливо, вугілля, мазут, дрова, відпрацьоване масло і т.д.) котли бувають: електричні котли, газові котли, твердопаливні котли, пелетні котли, конденсаційні котли, промислові котли і котли на рідкому паливі.

Для індивідуального опалення в квартирах найчастіше використовують навісні котли (газові або електричні котли). Перевага такого обладнання в тому, що вони компактні і прості в експлуатації. Котли навісні можна встановити на кухні або в підсобному приміщенні, для них немає необхідності спеціально обладнати котельню.

Для заміських будинків і котеджів часто використовують твердопаливні котли. Аргументи очевидні: доступне паливо, невисока вартість самого котла, автономність всієї опалювальної системи, компактність устаткування, висока потужність і надійність. В якості палива може використовуватися дерево, кокс, вугілля (кам'яне, буре), брикети торф'яні, нафтопродукти. Проте слід враховувати, що твердопаливні котли в робочому стані вимагають контролю завантаження палива. Для регіонів, де існують постійні проблеми з подачею електроенергії або неполадки з газом, саме твердопаливні котли користуються величезною популярністю. Також важливим фактором є дешеве і доступне паливо!